ניתן לזהות בקרב צעירים, בוגרים ומבוגרים שיבושי היגוי שהם תולדה של חוסר מודעות או חוסר עניין לשפר את ההגייה שלהם בתקופת ילדותם. כיום קיימת מודעות גבוהה יותר לחשיבותו של דיבור תקין כתכונה הכרחית למציאת משרה מכובדת. בעלי תפקידים שונים מנצלים היטב את יכולת ההגייה שלהם כדי לקדם את עסקיהם באמצעות דיבור "תקין וקולח".

בשנים האחרונות עולה החשיבות בארץ ובעולם, לשיפור איכות הדיבור של אנשי מקצוע הנדרשים לדבר מול קהל. כבר מגיל ההתבגרות, ניתן למצוא בני נוער המגלים רצון לשפר את הגיית שפתם בעוד שבעבר לא הייתה לכך כל התייחסות. תיקון הגיית השפה, מבטיח לדובר, שיפור ביכולות התקשורתיות שלו ורמת העברת מסר גבוהה. באמצעות הטיפול בשיטת "מלודי פון", יוכל איש המקצוע ליהנות משיפור מהיר של הגיית השפה.

קשיים בדיבור אצל מבוגרים עלולים להופיע באופן ספונטני עקב הדרדרות של הקואורדינציה במערכות הפה ונשימה או לאחר שבוץ מוחי הגורם לפגיעה באזור המוח האחראי על תכנון הדיבור (דיסרטריה). בעזרת טיפול בשיטת "מלודי פון", המבוגר מצליח לשפר את הגייתו של עיצור אחד או שני עיצורים בזמן קצר (בין 8-10 מפגשים). בתהליך זה, הדובר מצליח להרגיש כי שולט בדיבור כמו בעבר אך בהתאם ליכולת הגוף לאחר הפרעה נוירולוגית.

במהלך הטיפולים בשיטת "מלודי פון", הדובר מתרגל לא רק את היכולת הגיית הצלילים באופן תקין בצלילים בודדים, אלא גם, משלב את המילים המתוקנות בתוך משפטים ברמת קושי שונה עד להגיע להכללת הצליל בדיבור הספונטני. לכן, המבוגרים ונערים כבר מהטיפול הראשון מצליחים לשפר את הגיית הצליל משולב בשפה ספונטנית.

בכל שאלה או התלבטות לגבי הצורך בטיפול – אל תהססו – שלחו אלינו מייל – עם פרטי המקרה או צרו קשר בטלפון: 072-3307575

הפרעות שפה אצל מבוגרים

סדנא: טכניקות לשמירה על הקול בעת דיבור מול קהל

רוצים ללמוד כיצד להשתמש נכון בקולכם כדי להשיג תשומת לב מרבית של הקהל? רוצים ללמוד כיצד תוכלו לשמור על בריאות קולכם.

לפרטים נוספים והזמנה