הרצאות

אירועי "יום הקול הבין לאומי" בארץ

כמדי שנה, מאז שנת 2014 ועד היום, דר' קלאודיה משתתפת ומארגנת פעילויות רבות בקהילה במחוז דרום וזאת כחלק משיתוף פעולה ארצי לקידום "יום הקול הבינלאומי". מידי שנה, ב- 16 לאפריל, חוגגים בעולם את יום הקול ומקיימים בו פעילויות רבות כדי להעלות את המודעות לשמירה על קול בריא במהלך העבודה ובחיים בכלל.

מאז שנת 2012, מרוכזות הפעילויות הבינלאומיות באתר הרשמי:

http://2017.world-voice-day.org/category/event2015/israel2015/

כדאי לציין כי באופן ייחודי בארץ, הודות ליוזמה של דר' קלאודיה, מוסדות שונים מתאחדים למען הפעילות בקהילה. בין המוסדות:

  • "המכללה האקדמית לחינוך ע"ש קיי",
  • "מכון שמיעה ודיבור" – שירותי בריאות כללית,
  • "מחלקת אף אוזן גרון (א.א.ג) וניתוח ראש וצוואר במרכז רפואי סורוקה",
  • "מכון שמיעה ודיבור במרכז רפואי סורוקה"
  • "קונסרבטוריון "שער הנגב"
  • "רדיו דרום"

שנת 2014

בין התאריכים 23 ו-24 באפריל 2014, התקיים יום פתוח במחלקת "א.א.ג וניתוח ראש וצוואר ובמכון שמיעה ודיבור במרכז רפואי סורוקה", בשיתוף פעולה עם "המכון שפה ודיבור של "שירותי בריאות כללית". במהלך יום זה, דר' קלאודיה הרצתה אודות "שימוש נכון בקול" לקהל הרחב והנחתה סדנה חווייתית לשמירה על קול בריא במהלך העבודה ולכל החיים.

בתאריך 10.06.2014, דר' קלאודיה העבירה סדנה חווייתית "הקול שלי הוא המנצח" למרצים וסטודנטים של "המכללה האקדמית לחינוך ע"ש קיי". מטרת הסדנה היתה לחשוף מרצים וסטודנטים להוראה למניעה הפרעות קול בזמן יום עבודה, כמו כן, ניתנו טיפים יעילים לשיפור איכות הקול. אל הסדנה הוזמן מורה שעבר טיפול קול והגיע כדי ספר את חווייתו בריפוי. https://youtu.be/pc4TwEOyK5s

שנת 2015

הרצאה הילדים צרודיםדר' קלאודיה ארגנה הסדנה "הילדים צרודים? מה יש מאחורי התופעה?" במטרה להעלות את המודעות לגבי הפרעת קול בילדים. דר' קלאודיה נתנה הסבר מפורט לגבי איתור הפרעת קול בילדים ונתנה הדרכה איך לשמור על איכות הקול תקינה בילדים בזמן הלימודים.

פעילות זו התקיימה במקומות שונים בבאר שבע לקהל המורים ששייכים ל"ארגון המורים", "המכללה האקדמית לחינוך על שם קיי" ולקהל המורים וילדים בקהילה בבית ספר "יובלים" (באר שבע).

שנת 2016

הרצאה בנושא שמירה על הקולבתאריך 6.4.2016, דר' קלאודיה בשיתוף עם דר' מיכל ינקו – מרכזת תחום המוזיקה במשרד החינוך- במחוז דרום – ארגנו את הכנס המחוזי לציון יום הקול הבין-לאומי בנושא: "השמירה על קול תקין בקרב אנשי חינוך" במכללה האקדמית לחינוך ע"ש קיי. ההרצאה כוונה במיוחד למורים וסטודנטים להוראה כדי לעזור להם באיתור הפרעות קול ובשיפור איכות הקול של המורים במהלך יום עבודה. בכנס השתתפו מרצים "ממחלקת א.א.ג וניתוחי ראש וצוואר במרכז רפואי סורוקה", "מכון שמיעה ודיבור במרכז רפואי סורוקה", "מכון שפה ודיבור "שירותי בריאות כללית – מחוז דרום וקונסרבטוריון "שער הנגב".

לאחר הכנס, פורסמו כתבות אשר סקרו את הפעילות בעיתונים כגון עיתון "שבע" (עיתון מקומי בבאר שבע),  "מובילים יחד" (מגזין כללית מרחב דרום) ובנוסף פורסם ראיון עם חיה גולן ב"רדיו דרום".

שנת 2017

בתאריך 3.5.2017, דר' קלאודיה בשיתוף עם דר' מיכל ינקו – מרכזת תחום המוזיקה במשרד החינוך- במחוז דרום – ארגנו את הכנס המחוזי לציון יום הקול הבין-לאומי בנושא: "שמירה על קול תקין בקרב אנשי חינוך וילדים בישראל" במרכז פסגה אשדוד. ההרצאה כוונה במיוחד למורים וסטודנטים להוראה כדי להעלאת את המודעות לשימוש נכון ותקין בקול בקרב אנשי החינוך ובנוסף, כדי לתת הדרכה ללימוד דפוסים טובים יותר לשמירה על קול בריא בזמן השירה. בכנס השתתפו מרצים מבית חולים "סורוקה", בית חולים "קפלן" ושירותי בריאות כללית והמקהלה הייצוגית "זמירי הים", קונסרבטוריון אקדמא אשדוד.

שנת 2018

בתאריך 23.4.2018 דר' קלאודיה העבירה וובינר (הרצאה מקוונת) לציון יום הקול הבין-לאומי בנושא: "איך לשמור על הקול במקצועות שדורשים דיבור רב במשך היום". ההרצאה כוונה במיוחד לאנשי מקצוע שנדרשים לדבר משך זמן רב במהלך היום, דוגמת אנשי הוראה, שחקנים, זמרים, אנשי מכירות וטלמרקטינג ועוד, במטרה להעלות את המודעות לשימוש נכון ותקין בקול. לחצו לצפייה בסרטון 

כנסים

שנת 2015

בין התאריכים 9-10.02.2015, נערך הכינוס השנתי ה – 51 של האגודה הישראלית של קלינאי התקשורת, במרכז הירידים והקונגרסים, גני התערוכה תל-אביב. בכינוס השתתפו קלינאיות תקשורת מרחבי הארץ.

במסגרת זו, ד"ר קלאודיה וקולגות נוספות ארגנו מושב בשם "פונולוגיה כהתנהגות האדם – יישומים קליניים" לכבוד פרישתו של פרופ' ישי טובין. ד"ר קלאודיה הרצתה אודות התוצאות של עבודת מחקר שעשתה בשיתוף עם פרופ' ישי טובין בשם "דפוסים פרוזודיים תקינים ופתולוגיים בקרב ילדים לפי התיאוריה 'פונולוגיה כהתנהגות האדם'.

klinaeyot-2015

בתאריך 10.02.2015 ד"ר קלאודיה הרצתה בכינוס השנתי ה – 51 של האגודה הישראלית של קלינאי התקשורת, אודות תוצאות מחקר בנושא "פרופיל התנהגות של הדובר כלפי שמירת הקול". הנתונים נאספו בשיתוף פעולה של הסטודנטים בקורסים העוסקים בשיפור יכולת הדיבור והקול שדר' קלאודיה העבירה.

שנת 2016

naama-shahar

בתאריך 16.02.2016 נערך בירושלים הכינוס השנתי ה – 52 של האגודה הישראלית של קלינאי התקשורת. במסגרתו הרצתה ד"ר קלאודיה סדנה הכשרה לקלינאי תקשורת בנושא: "טיפול קול לבעלי מקצוע". בכינוס השתתפו קלינאיות תקשורת מכל רחבי הארץ.

pro-sapir

ב 24.2.2016 ד"ר קלאודיה הוזמנה להשתתף ביום עיון לכבוד פרישתו של פרופ‘ שמעון ספיר. אוניברסיטת חיפה. ד"ר קלאודיה הרצתה לגבי עבודת מחקר בנושא: "שינויים באינטונציה של ילדים על פי התאוריה של פונולוגיה כהתנהגות האדם".

שנת 2017

בתאריך 13.02.2017 נערך בירושלים הכינוס השנתי ה – 53 של האגודה הישראלית של קלינאי התקשורת. במסגרתו הרצתה ד"ר קלאודיה סדנה הכשרה לקלינאי תקשורת בנושא: "טיפול קבוצתי לשימוש נכון בקול בקרב מורים בישראל". הסדנה מבוססת על נתונים שנאספו מקורס במסגרת השתלמות שהעבירה ד"ר קלאודיה למורים שונים. בכנס השתתפו כ-70 קלינאיות תקשורת מכל רחבי הארץ.

שנת 2018

בתאריך 22.02.2018 נערך בתל אביב הכינוס השנתי ה – 54 של האגודה הישראלית של קלינאי התקשורת. במסגרתו העבירה דר' קלאודיה סדנה לקלינאי תקשורת בנושא: "אבחון וטיפול בהפרעות קול בקרב ילדים בישראל". בכנס השתתפו קלינאיות תקשורת מכל רחבי הארץ.